Як збільшити конверсію за допомогою квізів

2023-01-06 11:27:21

Якщо реклама не окупаються належним чином, рекомендуємо спробувати забійний інструмент маркетингу під назвою «квізи». Quiz – це онлайн-опитувальник, який працює на покращення конверсії. Після проходження опитування система видає відповіді на питання. Проходячи такий опитувальник, клієнт вказує вам як продавцю про свої потреби і залишає контакт для зв'язку в лід-формі. Після цього ваш менеджер зв'язується з потенційним замовником товару/послуги та пропонує гарячу пропозицію, від якої неможливо відмовитись.

За допомогою квіза легко в ігровій формі взаємодіяти з аудиторією. Він дозволяє покупцеві визначитися з вибором товару/послуги, що цікавить, а вам збільшити конверсію сайту і, відповідно, прибуток. Кількість заявок із застосуванням квізів збільшується приблизно на 20% (за результатами діяльності компаній, які впровадили квізи в свій маркетинг).

Навіть якщо у вас немає свого сайту і розкручених соціальних мереж, можна згенерувати сторінку квіза через сервіс QuizUA, і  протестувати нішу. При цьому не потрібно витрачати гроші на розробку сайту та розкрутку соціальних мереж. У цьому є перевага маркетингового інструменту.

Будь-який Quiz починається з яскравої, що пробуджує емоції та цікавість, стартової сторінки. У заголовку потрібно обов'язково вказати, що отримає людина, пройшовши онлайн-опитувальник. Це може бути знижка, подарунок, купон на безкоштовну передплату або будь-який інший бонус. Далі йдуть питання (мають бути цікавими і не дуже складними). Закінчується Quiz результатами тесту та лід-формою, де користувач вказує свої контактні дані.

Чи справді квізи приносять прибуток? Для порівняння оцінимо середню конверсію від сайтів та квізів (сума вказана у гривнях):

Важливо! У квізах працює правило: чим вища ефективність інструменту, тим більше заявок і нижча вартість кліка.

Онлайн-опитувальники працюють у різних нішах:

Для кожної ніші опитувальники відрізняються: в інфобізнесі – одні особливості, у товарному бізнесі – інші за формою та змістом.

Як користувачі потрапляють на квіз?

В основному - через контекстну або таргетовану рекламу. Онлайн-тести та вікторини можна розмістити на сайті або згенерувати сторінку квізу і спрямовувати сюди трафік. Квізи, як правило, легко проходять модерацію, тому з рекламою проблем не буде.

Чим хороший Quiz у в онлайн маркетингу:

 1. Користувачі довше затримуються на сайті.
 2. Дає можливість поділити аудиторію на сегменти.
 3. Визначає, що потрібно клієнту.
 4. Вірусні квізи мають широке охоплення.
 5. Рекламує товари й послуги нативно.
 6. Підвищується пізнаваність бренду.
 7. Підводить клієнта до покупки, вирішуючи проблему вибору.

Чим хороший Quiz у контекстній рекламі:

1. На користувачів, які пройшли онлайн-опитувач, можна налаштувати ретаргетинг та розсилки.

2. Quiz дозволяє збільшити конверсію сайту та знизити ціну за клік, тому що користувачі охоче реагують на помітні заголовки. Таким чином, використовуючи квізи, можна заощадити на бюджеті за рекламу та підвищити Click Rate (кількість кліків або клікабельність).

3. На квізах зручно тестувати різні рекламні стратегії. Для створення опитувальників потрібно 1-2 дні. Коригування для покращення опитувальника вносяться швидко.

Як працює Quiz у Google Ads і таргетованій рекламі

 1. Таргет. Для збільшення кількості звернень через таргетовану рекламу, слід направляти трафік безпосередньо на сам Quiz, а не на лендінг або багатосторінковий сайт, де він розміщується.
 2. Google Ads. Розташуйте онлайн-тест у шапці сайту у вигляді статичного банера або на окремої сторінки (домен/quiz). Для збільшення кількості звернень застосовуйте персоналізацію в заголовках, наприклад: «Перевір за 6 кроків, чи всі ти купив снасті для риболовлі». Основний запит: снасті для риболовлі.

Чи впливає квіз на органічне охоплення: як досягти поліпшення та прибутку

Онлайн-опитувач вважається ефективним, якщо на нього з пошукової системи Google за день в середньому відбувається від 20 переходів.

Для збільшення органічного охоплення в соціальних мережах, прикріплюйте квізи в групах і регулярно залишайте посилання на сайт з квізом у постах і сторіс. Це дасть змогу розширити охоплення та отримати нових лідів.


Конверсія квіза: як її можна покращити

9 простих кроків дозволять збільшити конверсію сайту:

 1. Вказати у заголовку, на скільки питань потрібно відповісти чи час проходження тесту.
 2. Передбачити можливість, щоб користувач зміг повернутися назад та вибрати інший варіант відповіді.
 3. Демонструйте прогрес та заохочуйте користувачів за проходження кожного рівня (від знижки до мотивуючих слів). Наприклад: «пройдіть наступний рівень та отримайте додаткову знижку 1% на товар».
 4. Показуйте конкурентні переваги свого товару/послуги (безкоштовна доставка, професійна техпідтримка, низька ціна, збільшений термін гарантії).
 5. Обіграйте інформацію про продукт/послугу з користувачем. Ваша пропозиція має закривати потребу потенційного клієнта. Важливо, щоб користувач приміряв ситуацію на себе та зрозумів, що тут задовольнять його запит.
 6. Формуйте питання простою зрозумілою мовою. Вони не повинні бути складними, а більше життєвими, інтуїтивними. Якщо це звичайно не тест на перевірку знань у певній галузі.
 7. Незалежно від успішності проходження, результат тесту не повинен бити по самооцінці, щоб користувачі охочіше ділилися своїми досягненнями.
 8. Квіз можна доповнити незвичайними візуальними ефектами, елементами геймінгу, вибору розгалужень тощо.
 9. Що обіцяли – виконуйте. Якщо заголовок квіза був на кшталт «Перевір, яка робота тобі підійде за 5 хвилин», то за підсумком потрібно дати чітку відповідь, а список актуальних вакансій можна запропонувати надіслати до месенджера або на пошту.

Не допускайте помилок, які роблять новачки

 1. Перед запуском обов'язково протестуйте квіз на різних пристроях (ноутбуці, планшеті, смартфоні). Переконайтеся, що всі елементи робочі й розташовані правильно, кнопки натискаються, результати тесту збігаються з вибраними відповідями. Запропонуйте пройти тест декільком своїм знайомим, може, для когось незрозумілі формулювання питань чи якісь моменти напружують.
 2. Уникайте спірних питань, складних формулювань та вузькоспеціалізованих термінів – людина відкрила онлайн-тест, щоб відволіктися від рутини й морально відпочити.
 3. Проконтролюйте, щоб обіцяна винагорода за пройдений тест дійшла до користувача: була надана знижка, отримано подарунок тощо.
 4. Використовуйте аналітику, щоб допрацювати всі шорсткості та внести виправлення.

Квіз під ключ
Нема часу розбиратися самому? Не проблема. Ми збираємо спільноту досвідчених маркетологів для розробки квізів під ключ.
Залишити заявку