Що таке квіз і для чого він потрібен?

2022-09-14 16:11:19

Квіз (в перекладі з анг. Quiz) — це коротке онлайн опитування, після якого показується результат.

Квіз - цікавий та ефективний спосіб взаємодіяти з аудиторією. Спочатку quiz використовувався виключено у розважальних чи навчальних цілях, але згодом він став затребуваним у веб-маркетингу, тому що цей інструмент дає можливість покупцеві легко визначитися з вибором товару, який найбільше підходить саме йому. 

Роль квізів у веб-маркетингу

Сьогодні за допомогою квізів маркетологи вирішують ряд задач:

 1. Підвищують конверсію. Quiz – це свого роду бартер: користувач за проходження опитування отримує бонус у вигляді добірки товарів, знижки, корисних порад тощо.

 2. Покращують пізнаваність бренду. Quiz – ефективний спосіб зробити вірусну рекламу: користувачі проходитимуть тести і будуть ділитись своїми досягненнями. Адже тяжко не запостити результати тесту, які доводять вашу грамотність, освіченість і скіл у певній сфері. Чи не так?

 3. Знайомлять з цільовою аудиторією. Квізи використовують перед запуском нового проекту, щоб зібрати очікування аудиторії. Наприклад, ви плануєте запуск продажів якоїсь продукції, і хочете знати, кому вона буде потрібна і скільки за неї готові заплатити потенційні покупці. 

 4. Рекламують товар/послугу. Перевіривши знання у конкретній ніші (чи правильно ви годуєте свого кота? Який спорт підійде саме вам? І в цьому ж дусі), ви пропонуєте свою пропозицію, наприклад, купити корм для котів або онлайн-збірник вправ для накачування пресу.

Де розмістити Quiz

 • На сайті. Опитування можна розмістити на головній сторінці, у блозі, спливаючому вікні тощо. За результатами тестування вибрати той квіз, який найбільше подобається користувачам. Онлайн-опитування можуть нести практичну користь для відвідувачів сайту. Нижче приклад квізу, який дозволить зрозуміти клієнту який дизайн йому потрібен та його вартість:


 • Згенерувати сторінку квіза: для тестування ефективності цього інструменту вам не потрібно мати власний сайт, ви завжди можете згенерувати сторінку квізу за допомогою сервісу QuizUA.


Види квізів

За формою квізи бувають у вигляді:

 1. Опитування. Головна задача онлайн-опитування викликати у читача емоції, дізнатись про аудиторію. Приклад опитувального квізу https://tests.aviasales.ru/kloop.

 2. Тест. Квіз може бути інструментом перевірки знань у конкретній ніші. Через тести можна грамотно розповісти про ваш продукт/послугу, їх переваги, які можливості відкриваються для замовника. Якщо ви займаєтесь продажем риболовних снастей, підійдуть тести на знання риболовної справи, вибору спорядження тощо.  

 3. Вікторина. Пройшовши вікторину, користувач може отримати знижку на товар, участь у розіграші призу. Проходження вікторини може обмежуватись у часі.

За змістом квізи бувають:

 1. Розважальні – покращують пізнаваність компанії, торгової марки, виглядають природно і ефективно залучають нових клієнтів. Чим цікавіше подано квіз, тим більше шансів, що користувач поділиться результатом.


 1. Продажні. Допомагають визначитись з потребами цільової аудиторії й згенерувати комерційну пропозицію. Проходження такого тесту реалізовано у вигляді рекомендацій щодо особливостей вибору товару.


 1. Лідогенераційні. Реалізовані по типу анкет, після заповнення яких людина отримує рекомендації щодо вибору і пропозиції по товарам/послугам на електрону пошту. Наприклад, лідогенераційні квізи використовують для пошуку спеціалістів або вибору спеціальності (перекладачів, ІТ майстрів, дизайнерів тощо).


Як працює квіз 

Цей інструмент використовується на теплих клієнтах (вони вже знають, чого хочуть, але ще не визначились з маркою, брендом, моделлю, характеристиками товару, комплексом послуг…). Щоб «прогріти» аудиторію, потрібно:

 1. Зацікавити. Наприклад, ви продаєте риболовні снасті і аксесуари рибалки. Тематичний квіз може бути на кшталт: «Перевір, чи все в тебе є для нічної рибалки і отримай 10% на першу покупку в нашому магазині».

 2. Опрацювати заявки. Користувачам, котрі вказали свої контактні дані, необхідна допомога у виборі товару і продемонструвати переваги покупки саме на вашому сайті.

 3. Запустити рекламу. За результатами квізу сегментуйте свою аудиторію та налаштуйте під сегменти більш точну рекламу.

Структура квіза

 1. Заголовок. Це має бути заголовок, що пробуджує емоцію, цікавість, задає інтригу, кидає виклик. Він повинен інформувати користувача, що він отримає після проходження квізу: акційну знижку, підписку, подарунок, участь у розіграші тощо. Також потрібно окреслити обсяг тесту (кількість запитань або часу на його проходження). 

Приклад робочого заголовку: «Дізнайся, які окуляри підійдуть для тебе, відповівши на 8 запитань. Отримай знижку на окуляри 10% після проходження тесту».  

 1. Запитання. Для того, щоби конверсія була максимально висока, квіз повинен бути цікавим, зрозумілим і не складним. До десяти запитань на мові користувача (бажано використовувати тематичний сленг, жаргон). Не потрібно формальностей, але й бажано бути тактичним. Бажано починати з найпростіших запитань.


 1. Результат. Обов’язково надайте клієнту інформацію, матеріали які його задовільнять. Бажано,  щоб на початку вказувалось що отримує у результаті проходження квізу користувач. Якщо обіцяєте прорахувати ціну на вантажні перевезення, дайте ціновий діапазон, а для розрахунку остаточної вартості запропонуйте користувачу залишити контакти для зворотного зв’язку. Якщо квіз має на меті оцінити знання користувача про ваш продукт, треба передбачити веселі варіанти результатів тесту, для тих хто набрав мало балів (щоб не ображались і не соромились ділитись результатами).


Треба знати: якщо за статистикою, у користувачів виникають проблеми з якимось питанням, зробіть аналіз та внесіть поправки.

План дій по створенню квіза

 1. Визначитись з задачею, яку буде вирішувати квіз.

 2. Сегментувати цільову аудиторію. Якщо вона доволі широка, то питання задаватимуться в залежності від того, що вкаже користувач про себе (стать, вік і інші критерії).

 3. Вибрати квіз за формою і змістом.

 4. Знайти тематику і скласти заголовок із закликом пройти опитування.

 5. Підготувати цікаві запитання по темі та відповідні зображення.

 6. Продумати методику розрахунку результатів тесту.

 7. Сформулювати гарні відповіді та передбачте кнопки, щоб ділитись результати квізу.

Квіз під ключ
Нема часу розбиратися самому? Не проблема. Ми збираємо спільноту досвідчених маркетологів для розробки квізів під ключ.
Залишити заявку