Що таке квіз і для чого він потрібен

‍Квіз (в перекладі з анг. Quiz) — це коротке онлайн опитування, після якого показується результат.
Квіз - цікавий та ефективний спосіб взаємодіяти з аудиторією. Спочатку quiz використовувався виключено у розважальних чи навчальних цілях, але згодом він став затребуваним у веб-маркетингу, тому що цей інструмент дає можливість покупцеві легко визначитися з вибором товару, який найбільше підходить саме йому.


Різновиди квізів

‍В залежності від направленості, розрізняють освітній, розважальний та маркетинговий quiz:
1.       Освітній – використовується, щоб освіжити базові знання чи закріпити нову тему аудиторією. Але найпопулярнішим варіантом є - тест із перевірки знань.‍
2.       Розважальний – формат тестів, опитувань, конкурсів на різну тематику. Розважальні квізи використовують для проведення політико-соціологічних досліджень, підтримки та підвищення уваги до проєкту, збільшення трафіку тощо. Дуже цікавими є психологічні тести та опитування на кшталт “Яка музика вам подобається?”.
3.       Маркетинговий – інтерактивний онлайн-інструмент, котрий використовується маркетологами та власниками бізнесу для збільшення кількості замовлень, зниження вартості заявки, підігрівання зацікавленості клієнта до товару/послуги.
 
Характерною рисою маркетингових квізів, яка відрізняє їх від інших маркетингових веб-інструментів, є ефективність роботи з теплою, невизначеною аудиторією. Такий ефект досягається завдяки тому, що quiz дає можливість потенційному покупцю набагато швидше підібрати підходящий товар, аніж самостійно шукати в каталозі сайту та порівнювати релевантні позиції.
 
Які сфери діяльності підходящі для квізів
Незалежно від того, продаєте товари чи послуги, проводите дослідження, працюєте у ЗМІ, ведете курси чи лекції, займаєтеся некомерційною діяльністю – квізи відходять до будь-якої ніші. Проте для кожної сфери є свої особливості, які варто враховувати. Щоб наочно розібратися в цьому, спробуйте вивчити структуру готового квізу в своїй ніші.
 
Тут представлено понад 40 безкоштовних шаблонів з різної тематики, які ви можете безкоштовно та скільки завгодно тестувати, за допомогою тестових значень або навіть змінити під свій варіант.
 
‍Які переваги квізу:
 • Конверсія онлайн-опитування становить в межах 12 - 30%, тоді як конверсія традиційного landing page - біля 8%.
 • Квіз в Instagram або Facebook заощадить багато часу на обробку повідомлень та відповіді у приватні повідомлення.
Де застосувати квіз?
Слід пам’ятати, що quiz не замінить повноцінно кнопки «купити» або «замовити». Але використовувати його можна скрізь:
 • Квіз на сайті‍. Розташуйте кнопку квіза на стартовій сторінці, вставте квіз в тіло сайту, спробуйте автоматичне відкриття квізів – існує безліч варіантів, потрібно лише зрозуміти, який підходить під ваш формат.
 • Квіз-лендінг‍. Це коротка версія веб-сайту, найчастіше в один екран, на якому відвідувачу одразу пропонують пройти квіз. Створіть стартову сторінку з картинкою, заголовком та кнопкою “почати квіз”. Можете вказати і будь-яку іншу інформацію, наприклад, номер телефону. За бажанням можна розмістити квіз на своєму домені. Перевага цього формату квіз-лендінга в тому, що можна отримувати заявки, навіть за відсутності сайту.
 • Додаток Фейсбук, Інстаграм. Якщо у вас є активна група в соціальній мережі, в неї можна встановити додаток квіза та збирайте заявки або підписувати людей на чат-боти прямо у соцмережі. Так сервіс QuizUA дозволяє це зробити і для цього сформував докладну інструкцію для встановлення програми.
Ми спробували всі способи розміщення квізів і оцінили кожен з них за ступенем складності, тимчасових витрат та ефективності — тепер вам буде простіше визначитися, де і як використовувати саме ваш опитувальник.

Яка цільова аудиторія?
‍Quiz розрахований на «теплу» аудиторію, якої значно більше, ніж «гарячої» — готової купити прямо тут і зараз. Ви можете "зачепити" покупця ще до того, як до нього дістануться конкуренти.
Наприклад: ви продаєте світлодіодні ліхтарики через landing page – одно сторінковий сайт. За минулу добу на сайт завітало 700 юзерів і ви отримали:
 • 3 вхідних дзвінки;
 • 1 запит перетелефонувати;
 • 9 заявок через форму на сайті.
Ці 13 юзерів (вийшло прямо «13 друзів Оушена») – це ваша «гаряча» цільова аудиторія, котра знає, чого хоче, вже обрала вас. А хто решта 687 людей? За статистикою 70% відвідувачів сайту – у нашому випадку 490 осіб – заходять випадково, без реальної мети. Їм ви поки що нічого не продасте, і це нормально.
 
Але є ще 30%, тобто 210 людей у нашому випадку. З них 10 користувачів знають чого хочуть, а 200 відвідувачів планують придбати ліхтар, але поки не готові ухвалити остаточне рішення. Це якраз і є та «тепла» аудиторія, якій потрібно допомогти визначитися з вибором і пояснити переваги вашого продукту. Онлайн-опитувальник підійде для цього в самий раз.
 
‍Визначення потреб конкретного покупця‍
Quiz пропонує покупцеві одразу дві важливі опції:
1.       Допомагає визначитися, для чого і який продукт йому потрібний. Відповідаючи на запитання, користувач поступово ближче підбирається, наприклад: до «ліхтарика, якого йому так бракувало весь цей час»:
 • «Плануєте використовувати світлодіодний ліхтарик на рибалці, охоті, по господарству?»
 • «На яку відстань повинен бити світловий промінь»
 • «Чи повинен корпус ліхтаря бути волого-та ударостійким?»
 • "Скільки часу повинен тримати акумулятор?"
2.       Одночасно рекомендує декілька товарів, які підходять під відповіді на запитання. Можна посилити ефект, запропонувавши швидку покупку, безкоштовну доставку, знижку на перше замовлення або інші бонуси.
 
Розуміння запитів покупців
Збираючи інформацію з онлайн-опитувальників, краще зрозумієте запити аудиторії: що користувачів цікавить, який продукт потрібен найчастіше, як планують застосовувати товар тощо. Ці дані можна використовувати як у рекламі, щоб збільшити її ефективність, так й в інших інструментах продажів.
Якщо ви пропонуєте кілька товарів та послуг, квіз допоможе зрозуміти, який товар чи послуга зараз найпопулярніша.Квіз під ключ
Нема часу розбиратися самому? Не проблема. Ми збираємо спільноту досвідчених маркетологів для розробки квізів під ключ.
Залишити заявку